دلدادگان » مطالب اسلامی و مذهبی » زندگی نامه و سیره عملی » آیت الله العظمی بهجت (ره) و کسب رضایت والدین

آیت الله العظمی بهجت (ره) و کسب رضایت والدین

کسب رضایت والدین توسط آیت الله بهجت (ره)
کسب رضایت والدین توسط آیت الله بهجت (ره)

خیلی از افراد فکر می کنند که سیر و سلوک تنها به یک سری اذکار الهی ، نماز شب و شب زنده داری ختم می گردد و فقط همین عبادت های فردی هست که موجب تقرب انسان به خدا می شود .

آن چیزی که موجب تقرب به خدا می شود، تسلیم بودن در برابر دستورات الهی و کسب رضایت پروردگار هست که باید با خلوص نیت همراه باشد.

آیت الله بهجت (ره) با اطاعت از امر پدر و کسب رضایت والدین ، رضایت خداوند را به دست آورده و همین امر موجب باز شدن درهایی از ملکوت به روی ایشان می شود.

 آیت الله بهجت (ره) و اطاعت از امر پدر (کسب رضایت والدین)

چون حضرت آیت الله بهجت به خدمت آقای قاضی می رسد ، عده ای از فضلای نجف به پدر آیت الله بهجت نامه می نویسند که پسرت دارد گمراه می شود و نزد فلان شخص ( آقای قاضی ) می رود . پدر ایشان نیز برایش نامه ای می نویسد که راضی نیستم بجز واجبات عمل دیگری انجام دهی و راضی نیستم درس فلانی بروی ،

ایشان نامه پدرش را خدمت آقای قاضی می آورد و می گوید پدرم چنین نوشته است و در این حال تکلیف من چیست ؟ آقای قاضی می گوید مقلد چه کسی هستی ؟ می گوید : آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی ، مرحوم قاضی به ایشان می گوید بروید و از مرجع تقلیدتان سوال کنید ، ایشان نیز به محضر آقا سید ابوالحسن اصفهانی می رود و کسب تکلیف می کند ، سید می گوید اطاعت پدر واجب است.

از آن پس آیت الله بهجت سکوت اختیار می کند و دیگر هیچ نمی گوید و این رویه ایشان امتداد پیدا می کند و در همان ایام درهایی از ملکوت به روی ایشان باز می شود .

 دانی که چنگ و عود چه تـقـریر می کنند              پنـهـان خوریـد بـاده کـه تـکفـیـر مـی کنند
گـویـنـد رمـز عــشـق مـگویـیـد و مشنوید              مشـکل حکایتی است که تقریر می کنند

 ( عطش ، انتشارات مؤسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس ، ص ۲۳۴ )

بررسی کلی

امتیاز کل

پدر آیت الله العظمی محمد تقی بهجت (ره) ، ایشان را از رفتن پیش آیت الله قاضی (ره) منع نموده و آیت الله بهجت (ره) نیز از امر پدر که واجب هست اطاعت می نمایند ، و همین امر موجب باز شدن در هایی از ملکوت به روی ایشان و کسب مقامات معنوی در سیر و سلوک می شود .

User Rating: ۴.۴ ( ۶ votes)

درباره دلدادگان

سایت مذهبی دلدادگان با هدف نشر معارف، فرهنگ اسلامی و بیان مطالب دینی آموزنده راه اندازی شده است. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را جهت پیشرفت سایت اسلامی دلدادگان ارسال نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.