دلدادگان » مطالب اسلامی و مذهبی » زندگی نامه و سیره عملی » آیت الله العظمی بهجت (ره) و کسب رضایت والدین

آیت الله العظمی بهجت (ره) و کسب رضایت والدین

کسب رضایت والدین توسط آیت الله بهجت (ره)
کسب رضایت والدین توسط آیت الله بهجت (ره)

خیلی از افراد فکر می کنند که سیر و سلوک تنها به یک سری اذکار الهی ، نماز شب و شب زنده داری ختم می گردد و فقط همین عبادت های فردی هست که موجب تقرب انسان به خدا می شود .

آن چیزی که موجب تقرب به خدا می شود، تسلیم بودن در برابر دستورات الهی و کسب رضایت پروردگار هست که باید با خلوص نیت همراه باشد.

آیت الله بهجت (ره) با اطاعت از امر پدر و کسب رضایت والدین ، رضایت خداوند را به دست آورده و همین امر موجب باز شدن درهایی از ملکوت به روی ایشان می شود.

 آیت الله بهجت (ره) و اطاعت از امر پدر (کسب رضایت والدین)

چون حضرت آیت الله بهجت به خدمت آقای قاضی می رسد ، عده ای از فضلای نجف به پدر آیت الله بهجت نامه می نویسند که پسرت دارد گمراه می شود و نزد فلان شخص ( آقای قاضی ) می رود . پدر ایشان نیز برایش نامه ای می نویسد که راضی نیستم بجز واجبات عمل دیگری انجام دهی و راضی نیستم درس فلانی بروی ،

ایشان نامه پدرش را خدمت آقای قاضی می آورد و می گوید پدرم چنین نوشته است و در این حال تکلیف من چیست ؟ آقای قاضی می گوید مقلد چه کسی هستی ؟ می گوید : آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی ، مرحوم قاضی به ایشان می گوید بروید و از مرجع تقلیدتان سوال کنید ، ایشان نیز به محضر آقا سید ابوالحسن اصفهانی می رود و کسب تکلیف می کند ، سید می گوید اطاعت پدر واجب است.

از آن پس آیت الله بهجت سکوت اختیار می کند و دیگر هیچ نمی گوید و این رویه ایشان امتداد پیدا می کند و در همان ایام درهایی از ملکوت به روی ایشان باز می شود .

 دانی که چنگ و عود چه تـقـریر می کنند              پنـهـان خوریـد بـاده کـه تـکفـیـر مـی کنند
گـویـنـد رمـز عــشـق مـگویـیـد و مشنوید              مشـکل حکایتی است که تقریر می کنند

 ( عطش ، انتشارات مؤسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس ، ص ۲۳۴ )

بررسی کلی

امتیاز کل

پدر آیت الله العظمی محمد تقی بهجت (ره) ، ایشان را از رفتن پیش آیت الله قاضی (ره) منع نموده و آیت الله بهجت (ره) نیز از امر پدر که واجب هست اطاعت می نمایند ، و همین امر موجب باز شدن در هایی از ملکوت به روی ایشان و کسب مقامات معنوی در سیر و سلوک می شود .

User Rating: ۴.۴ ( ۶ votes)

درباره دلدادگان

سایت مذهبی دلدادگان با هدف نشر معارف، فرهنگ اسلامی و بیان مطالب دینی آموزنده راه اندازی شده است. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را جهت پیشرفت سایت اسلامی دلدادگان ارسال نمایید.

همچنین بررسی کنید

اصلاح مزاج در طب سنتی

راه اصلاح مزاج یا تعدیل مزاج در طب سنتی چیست؟

برای اصلاح مزاج در طب سنتی لازم است که مزاج خود را شناخته و بر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *