دلدادگان » فیلم و کلیپ اسلامی و مذهبی » سخنرانی استاد پناهیان پیرامون ولایت مطلقه فقیه

سخنرانی استاد پناهیان پیرامون ولایت مطلقه فقیه

بیان ولایت مطلقه فقیه توسط استاد پناهیان
بیان ولایت مطلقه فقیه توسط استاد پناهیان

پیامبر گرامی اسلام  (ص) ، بعد از فتح مکه شخصی را برای اداره امور به عنوان جانشین خویش در مکه قرار داد ، و به مردم اعلام نمود که باید از این شخص تبعیت نمایند .
پیامبر (ص) به مردم تاکید نمود که این شخص قرار نیست در اداره امور با من مشورت نماید و شما باید از این شخص ، که به عنوان جانشین من در مکه می باشد پیروی نمایید .
امام سجاد (ع) می فرمایند این شخص تا وقتی که در زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) ، به عنوان جانشین وی در مکه بود ، یک بار هم برای دستوراتی که به مردم می داد با پیامبر (ص) مشورت نکرد .
ولایت مطلقه فقیه یعنی حکومت فقها و عالمان دینی با عنوان ولی فقیه در حکومت اسلامی ، که باید از دستورات وی تبعیت و از مخالفت با او پرهیز نمود .

درباره ی ولایت فقیه و اختیارات ولی فقیه در حکومت اسلامی تحقیق نماییم و بدون دلیل اصل ولایت مطلقه فقیه را زیر سوال نبریم !

بررسی کلی

امتیاز کل

استاد پناهیان در این کلیپ مذهبی جهت اثبات اصل ولایت مطلقه فقیه ، داستانی تاریخی از زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) مطرح می نماید .

User Rating: ۴.۸۵ ( ۳ votes)

درباره دلدادگان

سایت مذهبی دلدادگان با هدف نشر معارف، فرهنگ اسلامی و بیان مطالب دینی آموزنده راه اندازی شده است. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را جهت پیشرفت سایت اسلامی دلدادگان ارسال نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.