دلدادگان » مطالب اسلامی و مذهبی » عرفان، توحید و اخلاق اسلامی » نماز شب در موعظه اخلاقی آیت الله قاضی (ره)

نماز شب در موعظه اخلاقی آیت الله قاضی (ره)

سفارش آیت الله قاضی به نماز شب
سفارش آیت الله قاضی به نماز شب

عارفان الهی در مواعظ اخلاقی و عرفانی خویش به خواندن نماز شب تاکید فراوان داشته و شاگردان خویش را به شب زنده داری سفارش می نمودند.

ای عاشق حضرت دوست!، هیچ راه گریزی ازخواندن نماز در دل  شب نیست و هیچ کس نمی تواند به درجاتی از معنویات دست پیدا کند، مگر این که به خواندن نماز در دل شب و شب زنده داری مداومت نماید.

سفارش آیت الله قاضی (ع) به خواندن نماز شب

علامه طباطبایی می گوید : هنگامی که در نجف اشرف به درس و بحث اشتغال داشتم ، یکی از روزها مرحوم میرزا علی قاضی به من برخورد کرد و بدون مقدمه گفت : (اگر طالب دنیایی ، نماز شب بخوان و اگر طالب آخرتی ، نماز شب بخوان !) و همین دیدار و گفت و گوی کوتاه منشا آشنایی من با استاد شد .

به قول حافظ شیرازی : ( دولت آن است که بی خون دل آید به کنار ) قبل از آنکه به محضر وی بار یابم ، خود را از کتاب های فلسفی و معقول بی نیاز می دیدم و . . . ولی پس از بهره مند شدن از فیوضات ربانی این استاد بزرگوار ، یکباره احساس کردم که گویا تا کنون از حکمت و فلسفه چیزی عایدم نشده است.

( مهر خوبان ، ناصر نادری )

بررسی کلی

امتیاز کل

از سفارشات آیت الله قاضی (ره) به علامه طباطبایی (ره) ، مداومت و مراقبت به خواندن نماز در دل شب بوده است .

User Rating: ۳.۵۵ ( ۴ votes)

درباره دلدادگان

سایت مذهبی دلدادگان با هدف نشر معارف، فرهنگ اسلامی و بیان مطالب دینی آموزنده راه اندازی شده است. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را جهت پیشرفت سایت اسلامی دلدادگان ارسال نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.