دلدادگان » مطالب اسلامی و مذهبی » انگشتر و سنگ ها » نگین انگشتر از سنگ عقیق قرمز ، زرد و سفید

نگین انگشتر از سنگ عقیق قرمز ، زرد و سفید

انگشتر از سنگ عقیق
انگشتر از سنگ عقیق

سنگ عقیق از جایگاه ویژه ای نزد اهل بیت (ع) برخوردار می باشد و بر استفاده از سنگ عقیق جهت نگین انگشتری تاکید بسیار نموده اند.

یک فرد مومن همواره باید تلاش نماید تا به تمام فرمایشات امامان (ع) عمل نماید و با پیروی از ایشان ، درجات خلوص  و قرب به خدا را طی نماید ، با این حال طوری نباشد که انگشتر عقیق در دست نماید، ولی بد زبان و بد اخلاق باشد.

اخلاق و ظاهر خویش را، اسلامی و زیبا نماییم!

تسبیح سنگ عقیق و استغفار برای دوستان محمد و آل محمد

بشیر خدمت امام صادق (ع) عرض کرد « فدایت شوم ، چه نگینی بر روی انگشترم قرار دهم ؟ » حضرت فرمود: « ای بشیر ! چرا از استفاده ی عقیق قرمز و عقیق زرد و عقیق سفید غافلی ؟ پس همانا این سه عقیق ، سه کوهی هستند در بهشت که کوه عقیق قرمز بر خانه پیامبر (ص) در بهشت و کوه عقیق زرد بر خانه ی فاطمه زهرا (س) در بهشت و کوه عقیق سفید نیز بر خانه امیر مؤمنان (ع) در بهشت سایه افکنده است و همه ی این خانه ها یکی ست . » همانا این سه کوه ، خدا را تسبیح و تقدیس و تمجید می گویند و برای دوستان و محبان آل محمد (ع) استغفار می کنند . »

 ( سنگ ها و خواص اعجاب انگیز ، موحد ابطحی ، انتشارات عطر عترت ، ص  ۹۱ )

بررسی کلی

امتیاز کل

امام صادق (ع) به استفاده از سنگ عقیق قرمز ، سفید و زرد به عنوان نگین انگشتری سفارش می نمودند .

User Rating: ۴.۷۴ ( ۶ votes)

درباره دلدادگان

سایت مذهبی دلدادگان با هدف نشر معارف، فرهنگ اسلامی و بیان مطالب دینی آموزنده راه اندازی شده است. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را جهت پیشرفت سایت اسلامی دلدادگان ارسال نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.